XIII Wystawa Win Hiszpańskich Varsovino

11.09.2017
XIII Wystawa Win Hiszpańskich Varsovino

Już wkrótce kolejna edycja Wystawy Win Hiszpańskich, która odbędzie się 26 września 2017 w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie. Stowarzyszenie Sommelierów Polskich jest partnerem wydarzenia. Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy!

Termin: 26 września 2017 godz. 12.00 - 18.00
 
Program wydarzeń towarzyszących
 
12.00 - 13.30  Momentos especiales 
Degustacja komentowana wybranych win z wystawy. Prowadzi mistrzowski duet Adam Pawłowski i Julio Cesar Sobrino. Adam Pawłowski to pierwszy Polak z prestiżowym tytułem Master Sommelier, uznawanym za najwyższy poziom kwalifikacji w dziedzinie wina. Julio Cesar Sobrino to Hiszpan, który po mistrzowsku nauczył się polskiego. Zajmuje się promocją kultury wina i jest oficjalnym ambasadorem win hiszpańskich w Polsce.
 
15.00 - 16.30  Moje ulubione Albariños (po angielsku)
Degustacja komentowana win z regionu Rías Baixas. Prowadzi wybitny znawca win hiszpańskich Pedro Ballesteros, Master of Wine, do niedawna jedyny Hiszpan z tym zaszczytnym tytułem, świadczącym o wiedzy absolutnej na temat wina. Degustację przygotowano we współpracy z Consejo Regulador Rias Baixas, regionu który jest gościem honorowym tegorocznej wystawy win hiszpańskich.
 
15.00 - 16.30  Tapa & Wino 
Warsztat z łączenia wina i małych przekąsek w stylu tapas. Prowadzi duet kucharzy Miguel Capitan, właściciel hiszpańskiej restauracji La Iberica, niegdyś Knajpy Roku oraz Gabriel Fernández García, świeżo zaimportowany z Hiszpanii szef kuchni, który doświadczenie zdobywał w najsłynniejszych restauracjach Hiszpanii. Wina do tapasów dobrał Julio Cesar Sobrino, ambasador win hiszpańskich w Polsce.
 
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy mailem zwrotnym (vinovarsovia@mcx.es), prosimy podać tytuł degustacji/warsztatu oraz nazwisko chętnego i czekać na mailowe potwierdzenie rezerwacji miejsca.
W przypadku dużej liczby chętnych, każdy gość będzie mógł uczestniczyć w tylko jednej degustacji/warsztacie.

Nasi partnerzy