Adam Pawłowski zdobywa puchar Mistrzów Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

26.05.2020
Adam Pawłowski zdobywa puchar Mistrzów Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

Hitowa dekantacja czerwonego wina w stylu gangsta rap dała Adamowi Pawłowskiemu zwycięstwo w Pucharze Mistrzów Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. W konkursie przeprowadzonym 23 maja online  startowało sześciu zawodników – zwycięzców mistrzostw Polski z poprzednich lat: Paweł Demianiuk, Maciej Łyko, Adam Pawłowski, Piotr Pietras, Andrzej Strzelczyk i Kamil Wojtasiak. Mistrzowie mieli za zadanie zaserwować wino musujące i zdekantować wino czerwone. Ich umiejętności oceniali sędziowie - koledzy z zarządu Stowarzyszenia oraz przedstawiciele partnerów wydarzenia, a także publiczność.

Adam Pawłowski, pierwszy w Polsce Master Sommelier, był faworytem niemal wszystkich sędziów.  Drugie zadanie w konkursie - dekantację czerwonego wina – przeprowadził rapując ubrany w koszykarską koszulkę Lakersów, przy czym prezentacja była nie tylko wyjątkowym show, ale też dokładnie wyjaśniała, po co i w jaki sposób należy dekantować czerwone wino.

Zawody miały z założenia zdecydowanie rozrywkową formułę. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Z powodu pandemii odbywające się zwykle w maju Mistrzostwa Polski Sommelierów musiały zostać przełożone. Konkurs transmitowany na żywo na profilu Stowarzyszenia na Facebooku obejrzało kilka tysięcy ludzi.

Partnerami Pucharu Mistrzów Stowarzyszenia Sommelierów Polskich byli

California Wine Institute www.discovercaliforniawines.com, facebook/California Wines Polska

Cisowianka Perlage http://www.cisowianka-perlage.pl/

Mondial Assistance https://mondial-assistance.pl/

Regent Warsaw Hotel http://www.regent-warsaw.com/pl/

Wines from Spain http://hiszpanskiewina.pl/

Niemiecki Instytut Wina http://www.winaniemieckie.pl/

Wina z Tejo https://www.winaztejo.pl/

Mercure Gdańsk Stare Miasto https://www.facebook.com/MercureGdanskStareMiasto/

Nasi partnerzy