Mistrzostwa Polski Sommelierów 2022

04.05.2022
Mistrzostwa Polski Sommelierów 2022

Najlepsi sommelierzy wystartują wkrótce w 21. Mistrzostwach Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się w dniach 4-5 czerwca w salach hotelu Regent w Warszawie. 

Mistrzostwa mają trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał, czyli starcie trzech najlepszych zawodników. Półfinał i finał zawodów będą transmitowane na profilu Facebook Stowarzyszenia, a finałowa gala jest otwarta dla publiczności.

Podczas Finału ogłoszeni zostaną także zwycięzcy konkursu Wino na medal – czwartej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich, adresowanego do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne zarówno w ofercie HORECA, jak w sprzedaży detalicznej.

Galę finałową 5 czerwca w hotelu Regent rozpocznie degustacja walk around. Na galę konkursu i degustację obowiązuje rejestracja, liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły na www.sommelierzy.pl

Partnerami Stowarzyszenia Sommelierów Polskich są: Purcari, Cisowianka Perlage, Groupe Grand Chais de France oraz California Wines, Wines of Georgia, Mondial Assistance, TiM, Valle Reale i Wines of Germany. Partnerami zawodów są Gallo i Wines from Spain.

 

 

Nasi partnerzy