III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów

10.08.2021
III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów

Reprezentacje 8 krajów, w tym silna drużyna z Polski, wezmą udział w 3. Międzynarodowych Mistrzostwach Młodych Sommelierów w Gdańsku. Konkurs odbędzie się 28 sierpnia w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. W zawodach startuje łącznie 21 uczestników.

W konkursie mogą wziąć udział sommelierzy mający nie więcej niż 30 lat, z wykluczeniem finalistów zawodów sommelierskich w Polsce i za granicą. Językiem obowiązującym w zawodach będzie angielski. Na Mistrzostwa przyjadą reprezentanci Belgii, Estonii, Finlandii, Grecji, Łotwy, Serbii, Ukrainy oraz 14 zawodników z Polski.

Zawody składają się z trzech etapów: eliminacji, półfinałów i finału. Ostatni etap to występ kolejno trzech finalistów, któzy wykonują zadania na scenie przed publicznością. Formuła i zadania konkursowe są zbliżone do Mistrzostw Polski Sommelierów: zawodnicy odpowiadają na pytania, rozpoznają i opisują wina podczas degustacji w ciemno, a także prezentują praktyczne umiejętności serwowania wina (lub innych alkoholi) i obsługi gości. Polski uczestnik konkursu, który zdobędzie na Mistrzostwach najwięcej punktów, zostanie automatycznie Mistrzem Polski Młodych Sommelierów.

Podczas zawodów prowadzone będą seminaria poświęcone winom polskim, mołdawskim i niemieckim.

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów 2021 odbędą się również trzy seminaria, które zostaną poprowadzone w języku angielskim. Udział należy zgłosić przez formularze:

Moldavian Wines, 27.08.2021, godz. 16.45-17.45: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfeo2G3dWSC08dj9n5uvQ6w3BfNphWDVklE65QBz2u5GQRrdQ/viewform

Polish Wine, 27.08.2021, godz. 18.30-19.30: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeua0_nLXwLxWx7psZYQb5LmbZb2jc1Sm7pjVM7mTPsKb4EhA/viewform

 

Finał konkursu można oglądać 28 sierpnia od 16:30 na profilu Facebook SSP. Partnerami głównymi Mistrzostw są Cisowianka Perlage, Mondial Assistance, Niemiecki Instytut Wina, Purcari, Polish Wine, Wines of Tejo. Partnerzy pomocniczy to: Cono Sur, Louis M. Martini, Torres, Winkolekcja, House of Champagne, Gevelli, Amka, Vininova oraz Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Nasi partnerzy