15.02.2024
Stowarzyszenie Sommelierów Polskich rozpoczęło szkolenia dla młodzieży w szkołach ponadpodstawowych o profilach gastronomicznym, turystycznym i hotelarskim. Zajęcia mają zwiększyć świadomość młodych na temat zawodu sommeliera i zachęcić ich do wybierania ścieżki kariery związanej z dynamicznie... czytaj więcej
12.10.2023
Sommelier z Lublina, Jarosław Baranowski, zwyciężył w czwartej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów. Został jednocześnie tegorocznym Mistrzem Polski Młodych Sommelierów. W finale zawodów z Baranowskim walczyli Iwona Hereda, reprezentująca Cypr, oraz Stefan Klettner, austriacki... czytaj więcej
29.06.2023
Adam Tomczak jest szefem nowej komisji egzaminacyjnej Stowarzyszenia. Komisja koordynuje przyjęcia nowych członków do naszej organizacji i przeprowadza egzaminy na sommeliera SSP. Pozytywnie zdany egzamin i certyfikat sommeliera to znaczące w branży potwierdzenie kwalifikacji, istotne dla każdego... czytaj więcej
31.05.2023
173 medale przyznało jury w tegorocznym konkursie Wino na medal. Producenci i importerzy nadesłali na tegoroczny konkurs aż 215 win. W piątej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich złote medale zdobyły 22 wina, medale srebrne 66 win, a medale brązowe aż 86 win. Do... czytaj więcej
29.05.2023
Zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sommelierów 2023 jest Sebastian Giraldo Makovej z Węgier, ambasador winiarni Sauska. Tegorocznym Mistrzem Polski został Tomasz Żak z warszawskiego Kontaktu, który zajął w zawodach drugie miejsce. Na trzecim, zamykając listę finalistów zawodów, znalazł... czytaj więcej
23.05.2023
Kamil Wojtasiak jest szefem nowo powstałej komisji konkursowej SSP.  Zarząd SSP powierzył mu również rolę przewodniczącego jury Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Młodych Sommelierów. Kamil podjął jednocześnie decyzję o rezygnacji ze startu we wszystkich konkursach sommelierskich. Kamil Wojtasiak... czytaj więcej
13.02.2023
Rusza piąta edycja konkursu Wino na Medal, organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Wyselekcjonowane wina, które mają szansę zdobyć medale w sommelierskim konkursie  można zgłaszać do 8 maja. W konkursie mogą brać udział wina dostępne w gastronomii, a także produkty dystrybuowane... czytaj więcej
17.10.2022
Łukasz Górski z warszawskiej restauracji Butchery & Wine zdobył tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów 2022. W finale zawodów pokonał Aleksandrę Harabasz z krakowskiej Bottiglierii, a trzecie miejsce zajęła Iwona Hereda pracująca od kilku lat na Cyprze w hotelu Four Seasons w Limassol.... czytaj więcej