Piotr Pietras dalej niepokonany!

24.05.2016
Piotr Pietras dalej niepokonany!

Mistrzostwa Polski Sommelierów już na stałe zagościły w salach Hotelu Regent Warsaw. To w nich odbyła się XVI edycja, w której wystartowało 24-ech zawodników. W finałowej trójce znaleźli się Marek Przyborek, Maciej Sokołowski i zeszłoroczny zwycięzca, który w Argentynie na Mistrzostwach Świata zajął 10.Miejsce - Piotr Pietras. Po trzech godzinach konkurencji Mistrz z roku 2015 obronił puchar.

Zmagania zawodników trwały od wczesnych godzin porannych. 22 sommelierów i 2. sommelierki rywalizowało o wejście do finałowej trójki, która miała walczyć o puchar Mistrzostw Polski Sommelierów. Finaliści nie mieli łatwych konkurencji: rozlewanie szampana w butelce magnum, nagle pojawiający się akcent z filmu „Ojciec Chrzestny” w postaci zamówionego drinka, Panie przy stoliku obok, które już zakończyły posiłek, wykluczenie niepasującego wina, użycie specjalnego trybuszona do otwarcia wina, dopasowanie potraw do win kalifornijskich i odnalezienie europejskich odpowiedników i to wszystko na scenie finałowej. Jak twierdzi Piotr Pietras „Największy stres był na początku - nigdy nie wiem co mnie czeka. Potrzebowałem, aż dwóch konkurencji, aby poczuć się, jak ryba w wodzie”. Opanowanie i spokój zaowocowały zwycięstwem Piotra, który będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Wiedniu.

Sponsorom strategicznym dziękujemy serdecznie za tegoroczne wsparcie: California Wines Poland za degustację Walk Around Pinot Noir vs Zinfandel, Cisowiance Perlage za wodę, która gasiła pragnienie oraz Regent Warsaw Hotel za swoje gościnne sale.

Sponsorami pomocniczymi zostali SARWINE oraz Winnice Europy.

Tegoroczne Mistrzostwa zostały objęte patronatem medialnym przez: Food Service, Winicjatywa, Magazyn Wino, Przegląd Gastronomiczny oraz portal GdzieZjeść.info

Nasi partnerzy