Warsztaty sommelierskie w Water & Wine

09.09.2019
Warsztaty sommelierskie w Water & Wine

Kreatywna współpraca sommeliera z szefem kuchni oraz łączenie jedzenia, wina i wody były tematem pierwszego z serii zaplanowanych warsztatów w Water & Wine w Nałęczowie.
W warsztatach 29 sierpnia uczestniczyli szefowie Marek Flisiński i Kamil Raczyński
z zespołem Water & Wine oraz ekipa ze Stowarzyszenia Sommelierów Polskich: Ewelina Sawa, Karolina Nowosadzka, Andrzej Strzelczyk i Piotr Kamecki.

Wśród produktów znalazły się grzyby oraz owoce, warzywa, kwiaty i zioła z ogrodu
Water & Wine. Sommelierzy wybrali zaś kilkanaście win, które zgodnie z założeniami powinny pasować do zaplanowanych dań.

Szefowie przygotowywali potrawy w otwartej kuchni Chef’s Table i szczegółowo relacjonowali sommelierom, jakie składniki dodają do każdego z dań. Ci z kolei dobierali wina i wodę – Cisowiankę Niegazowaną i Cisowiankę Perlage. Wspólna degustacja
i dyskusja pokazały, że pierwszy wybór wina i wody do potrawy tylko na podstawie opisu może być dobry, ale dopiero po wypróbowaniu połączenia można wychwycić niuanse, które często diametralnie zmieniają pierwotny pomysł. Dzięki takiemu podejściu sommelier może zarekomendować gościom genialne połączenia, z kolei szef jest w stanie zmodyfikować danie tak, by pasowało do konkretnego, wybranego przez gości wina.

Efektywna współpraca szefa z sommelierem pozwala stworzyć właściwą ofertę restauracji: dopasować kartę win do menu i proponować gościom odpowiedni rodzaj wody. Warsztaty
w Water & Wine to modelowy przykład takiej współpracy, który – podobnie jak wszystkie dania i połączenia zrealizowane podczas warsztatów - będzie wykorzystywany podczas szkoleń w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

 

 

Zdjęcie na stronę główną do slidera: 
Zdjęcie na listę aktualności: 

Nasi partnerzy