Piotr Pietras znów najlepszy - tym razem w UK

26.03.2017
Piotr Pietras znów najlepszy - tym razem w UK

Piotr Pietras najlepszym młodym sommelierem UK 2017! Wyniki konkursu, który rozegrał się 1 marca, ogłoszono 24 marca. Wygrał Piotr (Launceston Place Restaurant), pokonując Oliviera Freyssineta (La Trompette) i Tamasa Czinki (Northcote), którzy znaleźli się kolejno na drugim i trzecim miejscu.

 

Zawody odbyły sie w Londynie, w siedzibie Gaggenau 1 marca 2017. W eliminacjach wzięło udział 20 sommelierów z całego UK. Mieli oni za zadanie napisać test teoretyczny, odgadnąć w ciemno kilka destylatów oraz opisać 2 wina w 6 minut. Z tej grupy wyłoniono 7 z najlepszymi wynikami. Ku naszej radości, w siódemce najlepszych sommelierów na Wyspach Brytyjskich jest dwóch Polaków! Poza Piotrem, do siódemki awansował także Marek Przyborek (aktualny vice-mistrz Polski).

Kolejny etap to zadania praktyczne - równoległa obsługa dwóch stolików, w tym rekomendacje na 40-te urodziny oraz degustacja czterech win przed słynnymi osobistościami - Stevenem Spurrierem i Christelle Guibert (dyrektorem ds. degustacji w Decanter Magazine). Ten etap wyłonił trójkę najlepszych, a zwycięzca został ogłoszony 24 marca.

A oto, co powiedział Piotr zaraz po zdobyciu tytułu: "Jestem bardzo zadowolony i dumny, szczególnie, że było to moje trzecie podejscie (red. rok temu Piotr był drugi, a dwa lata temu trzeci). Również Mistrzostwo Polski zdobyłem podczas trzeciego startu. Tym sukcesem złapałem dodatkową energię i motywację na kolejne projekty w tym roku - przede wszystkim na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Wiedniu.

Zwyciezca będzie reprezentował UK podczas miedzynarodowych finałów organizacji Chaine des Rotisseurs we wrześniu w Budapeszcie.

Nasi partnerzy