Konkurs Młodych Sommelierów

25.09.2018
Konkurs Młodych Sommelierów

Zapraszamy do udziału w pierwszym Konkursie Młodych Sommelierów. Konkurs odbędzie się 28 października 2018 r. w hotelu Ilonn w Poznaniu, zgłoszenia przyjmujemy do 14.10.2018 r.

 

Konkurs jest adresowany do młodych sommelierów, kelnerów, osób pracujących w restauracjach, sklepach winiarskich czy firmach importujących wino, a także uczniów szkół gastronomicznych. Uczestnikami mogą być zarówno członkowie SSP, jak i osoby nie zrzeszone, mający nie więcej, niż 30 lat. Z udziału w konkursie wykluczeni są finaliści zawodów sommelierskich w Polsce i za granicą, ale wymagany jest język angielski.

 

„Zależy nam na odkrywaniu nowych talentów w branży wina i tworzeniu szans na rozwijanie pasji w młodym pokoleniu” – mówi Piotr Kamecki, Prezydent SSP i podkreśla, że co prawda formuła konkursu jest zbliżona do Mistrzostw Polski Sommelierów, jednak stopień trudności wszystkich zadań będzie zdecydowanie niższy.

 

W rozpoczynających się rano kilkugodzinnych eliminacjach spośród wszystkich uczestników wybranych zostanie trzech finalistów. Po południu będą oni rywalizować ze sobą na głównej scenie. Finał odbędzie się z udziałem publiczności. Elementami konkursu będą test z podstawowej wiedzy o winie, sprawdzenie praktycznych umiejętności serwowania wina i degustacja wina w ciemno.

 

Partnerami strategicznymi konkursu są Cisowianka Perlage oraz hotel Ilonn.

 

Serdecznie zapraszamy!

Formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.

 

Nasi partnerzy