Egzamin na A.S.I. Sommelier Diploma już 27 lutego!

11.02.2017
Egzamin na A.S.I. Sommelier Diploma już 27 lutego!

Szósta edycja międzynarodowego egzaminu na A.S.I Sommelier Diploma odbędzie się we wszystkich krajach członkowskich A.S.I. już  27 lutego 2017. Równo o godzinie 10:00, w gościnnych progach Winosfery przy ul. Chłodnej w Warszawie, z tym trudnym zadaniem zmierzy się czterech naszych sommelierów: Piotr Pietras, Marek Przyborek, Norbert Dudziński i Kamil Wojtasiak.

Aby zostać "międzynarodowym, dyplomowanym sommelierem A.S.I." należy odpowiedzieć na kilkadziesiąt trudnych pytań w teście teoretycznym, napisać esej tematyczny, sprostać takim zadaniom praktycznym jak serwis, czy degustacja w ciemno win i mocnych alkoholi. Wszystko oczywiście w języku obcym. Kto wie, może w tej edycji A.S.I przygotowało jeszcze inne niespodzianki?

Egzamin nie jest prosty, o czym świadczą liczby. W zeszłym roku na całym świecie zdało go jedynie 25 sommelierów.

Dotychczas dyplomem sommeliera A.S.I. może pochwalić się 7 Polaków: Tomasz Kolecki, Paweł Demianiuk (obaj zdali w 2013), Andrzej Strzelczyk, Łukasz Głowacki i Maciej Sokołowski (w 2015) oraz Adam Tomczak i Dominik Węsierski (w 2016). Trzymamy kciuki za to byśmy już wkrótce mogli pochwalić się 11 sommelierami rangi międzynarodowej A.S.I.

Nasi partnerzy