The best of US - program edukacyjny we współpracy z Ambasadą USA

25.05.2021
The best of US - program edukacyjny we współpracy z Ambasadą USA

Program edukacyjny "The best of US", zorganizowany przez Stowarzyszenie we współpracy z Ambasadą USA w Polsce to projekt składający się z czterech seminariów teoretyczno-degustacyjnych dla członków Stowarzyszenia. Seminaria odbywają się w dniach od 28 kwietnia do 09 czerwca 2021 r. i każde z nich składa się z części teoretycznej i degustacyjnej, trwającej łącznie 3 godziny. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, według poniższego harmonogramu:

28 kwietnia - Amerykańskie piwa kraftowe i chmiele, prowadzący: Jacek Materski
12 maja - Wina Oregonu i stanu Waszyngton, prowadzący: Szymon Milonas
26 maja  - Bourbon i amerykańskie whiskey, prowadzący: Adam Frankowski
9 czerwca  - Wina Kalifornii, prowadzący: Monika Bielka Vescovi 

Seminaria odbywają się w formule hybrydowej: spotkania stacjonarne organizowane są w głównych miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu oraz w Warszawie, skąd wykład i prezentacja transmitowane są online. Jednocześnie, w każdym z lokalnych ośrodków przeprowadzana jest degustacja omawianych piw, win oraz whiskey i bourbonów. Każdy uczestnik podczas prezentacji zapoznaje się z przeglądem regionów, apelacji, historii, metod produkcji i najważniejszych producentów poszczególnych alkoholi. Możliwość ich degustacji, pozwala na wnikliwą analizę i dyskusję na temat omawianych produktów, które dostępne są na polskim rynku. Są one także omawiane w kontekście łączenia ich z amerykańskimi potrawami, w szczególności z rybami i wołowiną. 

Po każdym seminarium, uczestnicy programu przechodzą test z wiedzy zdobytej na poprzednim spotkaniu. Dzięki temu, sommelierzy, którzy uczestniczyli we wszystkich czterech seminariach otrzymają certyfikat udziału sygnowany przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich oraz Ambasadę Stanów Zjednoczonych. 

Projekt "The best of US" został sfinansowany przez Ambasadę USA w Polsce.

 

 

Nasi partnerzy