Wina z Kaliforni - The Best of US

16.06.2021
Wina z Kaliforni - The Best of US

Ostatnie szkolenie w ramach programu The Best of US odbyło się 9 czerwca 2021 r. i dotyczyło win z największego regionu winiarskiego Stanów Zjednoczonych - Kalifornii. Tym razem spotkanie w formie online poprowadziła Monika Bielka-Vescovi prosto z Kalifornii, gdzie aktualnie mieszka i pracuje w branży winiarskiej. Jako założycielka Szkoły Sommelierów w Krakowie, edukatorka kursów WSET, juror w międzynarodowych konkursach oraz wykładowca w Napa Valley Academy jest bardzo cenioną osobą w świecie winiarskim, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość wysłuchania bardzo ciekawej prezentacji o Kalifornii, w kontekście regionu winiarskiego i panującego tam klimatu, a także produkowanych stylów win i ich głównych producentów. Jest to najważniejszy region winiarski Stanów Zjednoczonych, którego udział w ogólnokrajowej produkcji wina wynosi ok. 80%. Dzięki sprzyjającej topografii terenu, śródziemnomorskiemu klimatowi oraz odpowiednim glebom, w Kalifornii panują idealne warunki uprawy winorośli, a co za tym idzie produkcja wysokiej jakości różnorodnych stylów win.

Szkolenie odbyło się w formie hybrydowej. Prezentacja była transmitowana na żywo w formie online, a uczestnicy spotkania w lokalnych grupach jednocześnie degustowali 11 różnych win. Wśród nich pojawiły się wina od topowych kalifornijskich producentów z najważniejszych szczepów takich jak: Sauvignon Blanc, Viognier, Chardonnay, Pinot Noir, Merlot, czy Cabernet Sauvignon. Wiele z nich wywołało żywą dyskusję wśród sommelierów, co wzbogaciło spotkanie.

Prowadzący seminarium: Monika Bielka-Vescovi
Sponsor programu The Best of US: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce
Sponsorzy win do degustacji:
Tłuste Wina https://www.instagram.com/tlustewina/
Vininova https://www.vininova.pl/
Wine rePublic https://www.winerepublic.pl/
CEDC https://www.cedc.com/o-nas/

Nasi partnerzy