Rekordowa liczba uczestników Mistrzostw Polski Sommelierów

23.05.2019
Rekordowa liczba uczestników Mistrzostw Polski Sommelierów

O tytuł Mistrza Polski walczyć będzie w najbliższą sobotę 30 sommelierów – to największa liczba w historii konkursu. Otwarty dla publiczności finał zaczyna się o 17.00 w sali balowej Hotelu Regent w Warszawie. Można będzie na żywo oglądać zmagania trzech finalistów z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi, czyli obsługą klientów restauracji, w których wcielą się jurorzy konkursu. Publiczność wybierze w głosowaniu własnego faworyta. Na gości finału mistrzostw czekają też konkursy i quizy z nagrodami.

W przerwach między wystąpieniami kolejnych zawodników będzie okazja do degustacji win zgłoszonych do Wino na medal - drugiej edycji konkursu adresowanego do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina. Zwycięzców konkursu poznamy tuż przed ogłoszeniem wyników mistrzostw. Wejście na finał jest bezpłatne, ale wymaga rejestracji: Finał MPS - rejestracja

Przed finałem w salach i we foyer hotelu Regent odbędą się seminaria i degustacje adresowane do branży. O 14.30 rozpocznie się seminarium „10 przykazań” organizowane przez Wina z Tejo, o 15.00 TOP Kalifornia – degustacja najlepszych win kalifornijskich, a o 15.30 Rioja od nowa – seminarium i degustacja win z regionu Rioja. Na wszystkie obowiązuje rejestracja:

10 przykazań - Wines of Tejo

TOP Kalifornia

Rioja od nowa

Partnerami Mistrzostw Polski Sommelierów są

California Wine Institute www.discovercaliforniawines.com, facebook/California Wines Polska

Cisowianka Perlage http://www.cisowianka-perlage.pl/

Mondial Assistance https://mondial-assistance.pl/

Regent Warsaw Hotel http://www.regent-warsaw.com/pl/

Wines from Spain http://hiszpanskiewina.pl/

Wines of Germany http://www.winaniemieckie.pl/

 

 

Nasi partnerzy