Informacje o konkursie

WINO NA MEDAL
Druga edycja konkursu dla importerów wina

Rozpoczynamy drugą edycję konkursu Wino na medal. Do udziału zapraszamy dystrybutorów, importerów lub producentów wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HORECA. Zwycięzców ogłosimy podczas finału Mistrzostw Polski Sommelierów 25 maja 2019 r.

Wino na medal to okazja dla firm dystrybuujących wino w branży gastronomicznej, by wyróżnić swoje najlepsze produkty wobec klienta ostatecznego, a także podnieść lub ugruntować swoją pozycję w branży. Nagrodzone wina będą mogły być oznakowane zdobytym wyróżnieniem.

Nadesłane na konkurs butelki będą oceniane przez komisję konkursową złożoną z sommelierów
i ekspertów winiarskich z wieloletnim doświadczeniem z zakresu oceny konkursowej win, selekcji asortymentu winiarskiego i profesji sommelierskiej. Wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach:

  • wina spokojne: białe, różowe, czerwone
  • wina musujące: białe, różowe, czerwone
  • wina wzmacniane: białe, różowe, czerwone.

Komisja konkursowa, która zbierze się między 20 a 24 maja 2019 r., oceni produkty w skali

100-punktowej metodą tzw. degustacji w ciemno. Wyróżnienia otrzymają produkty, które uzyskają:

82,0 - 85,9 punktów - medal brązowy

86,0 - 89,9 punktów - medal srebrny

90 - 100 punktów - medal złoty.

Najwyżej ocenionym w danej kategorii winom, które uzyskają złoty medal, przyznana zostanie nagroda specjalna „Grand Prix”. Nad przebiegiem obrad komisji będzie czuwała Kancelaria Radców Prawnych Leszek Czarny, Wojciech Budny i Wspólnicy.

Do konkursu można zgłaszać do 10 maja dowolną liczbę produktów winiarskich.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba wypełnić dostępny na stronie www formularz konkursowy, wnieść z góry opłatę rejestracyjną w wysokości 50 zł netto za każdy zgłaszany produkt oraz przesłać w ww. terminie po trzy butelki każdego zgłaszanego wina na adres PRO-LOG S.A. ul. 3 Maja 8 (bud. C7), 05-800 Pruszków.

Próbki należy dostarczać w kartonach transportowych oznaczonych napisem: Stowarzyszenie Somelierów Polskich "Wino na medal" w dni powszednie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00. Kontakt do Prolog: bok@pro-log.com.pl, Dorota Miszalska tel. 691 939 767.

PRO-LOG S.A od ponad 20 lat oferuje kompleksową obsługę logistyczną łańcucha dostaw, na którą składają się magazynowanie i obsługa logistyczna. Specjalizuje się w obsłudze łańcucha dostaw towarów akcyzowych: napojów alkoholowych i olejów smarowych. Firma zajmuje się organizacją oraz przygotowaniem alkoholu zgodnie z wymogami formalnymi.

Oficjalnym partnerem konkursu są:

Cisowianka Perlage http://www.cisowianka-perlage.pl/

SARWINE - profesjonalny magazyn do przechowywania win, w którym przekazane na konkurs butelki będą przechowane do chwili degustacji (więcej informacji na www.sarwine.pl).

We wszelkich sprawach związanych z konkursem można kontaktować się mailowo: winonamedal@sommelierzy.pl

Patroni medialni konkursu:

 

Nasi partnerzy